Перепади напруги

Перепади напруги у мережі 220 або 380 В можуть викликатися різними причинами: множинні неякісні скручування кабелю живлення, «палаючий» нуль та фази, перепади по високій стороні, денні та нічні пікові навантаження, перевантаження або перекіс фаз, нестача потужності живильного трансформатора. Вихід один — захистити будинок, квартиру, або окреме обладнання — купити стабілізатор напруги.

Індикатор стабілізатора напруги

Компенсаційний стабілізатор напруги: тиристорний, симисторний, релейний, латорний. Для захисту можна вибрати будь-який, навіть найдешевший. Наявність будь-якого стабілізатора все ж краще, ніж повна відсутність стабілізатора. При цьому, необхідно розуміти, що дешевий стабілізатор сам по собі може стати проблемою — у разі виходу його з ладу, квартира, будинок або обладнання залишаться без електроживлення.

Клемні роз`єми підключення стабілізатора напруги

Стабілізатор з подвійним перетворенням. «Найстрашнішими» з точки зору стабілізації є перепади напруги, викликані зварювальними апаратами. Всі, відносно плавні, перепади напруги можуть бути згладжені та компенсовані відносно дешевими стабілізаторами напруги з компенсацій перепадів. З перепадами напруги від зварювання можуть боротися тільки стабілізатори подвійного перетворення — напруга живильної мережі перетворюється у постійну, залежно від моделі: 12, 24, 48, 96 В, потім з постійної напруги створюється змінна 220 В. Причому, в залежності від класу стабілізатора, на виведенні може бути синусоїда, трапеція, пила. Для деяких видів обладнання, наприклад, двигунів газових котлів, важливо, щоб напруга була синусоїдальної форми.

Система охолодження стабілізатора

Одним зі способів економії при покупці стабілізатора є розподіл стабілізації — освітлення, обігрівальне обладнання, комп'ютерна техніка живляться від компенсаційного стабілізатора, а обладнання, яке потребує синусоїди, від менш потужного стабілізатора подвійного перетворення.

Клемні роз`єми підключення стабілізатора

Зараз намітилася тенденція швидкоплинного виходу з ладу побутової та офісної техніки — холодильники, пральні машини, кондиціонери, принтери, комп'ютери відпрацьовують якийсь час після закінчення гарантійного терміну, а потім виходять з ладу. Одним з факторів є здешевлення пристроїв та використовуваних компонентів, але не менш важливим є ростуче навантаження на мережу електроживлення. Пристрої працюють при перепадах напруги, при постійно заниженій або постійно підвищеній напрузі. Ці перепади та відхилення від норми поступово виводять з ладу прилади. Встановлення стабілізатора напруги дозволить захистити обладнання та продовжити час його роботи.

Задати питання

Рекомендуємо статті по темі

Telegram Mobik.UA Viber Mobik.UA