Мобик
укр
Рус
Кошик (немає товару)
Реєстрація
(067) 622-06-92
м. Дніпро Всі контакти

Який монітор вибрати?

Що необхідно знати обираючи монітор.

Умовно монітори можна поділити на декілька категорій: для ігор, для мультимедіа контенту, для дому, для роботи, а також для роботи з графікою.

Монітор для ігор

Для ігрових РК моніторів особливе значення має час відгуку матриці. Час відгуку монітора визначає, наскільки швидко він може передавати динамічні сцени. По суті, час відгуку, це той період, за який кожен піксель зображення здатний змінити колір, даний параметр вимірюється в мілісекундах (мс) та чим менше це значення, тим вища швидкість оновлення. Цілком очевидно, що чим швидше пікселі монітора змінюють колір, тим краще, це легко помітити gsl час перегляду динамічних сцен сучасних ігор. Якщо час відгуку монітора занадто великий, пікселі не встигають обробляти інформацію, що надходить з відеокарти, та на екрані з'являються ореоли, шлейфи та цифровий шум. Виробники моніторів у даний момент випускають моделі з ультракоротким часом відгуку, всього 2 мс. Крім швидкодії, ігрові монітори повинні володіти високим рівнем контрастності, високою роздільною здатністю та великим екраном зі співвідношенням сторін 16:9, який ідеально підходить для перегляду ЗD ігор. Для сучасного ігрового монітора обов'язкова наявність інтерфейсу HDMI, за допомогою якого до нього можна під'єднати ноутбук та ігрові приставки Play Station або Xbox 360.

Мультимедійні монітори

Мультимедійні монітори повинні володіти високим рівнем контрастності, роздільною здатністю Full HD та великим екраном зі співвідношенням сторін 16:9, який ідеально підходить для перегляду відео у форматі HD та мультимедійних додатків. Для любителів мультимедіа виробники пропонують рідкокристалічні монітори зі світлодіодним підсвічуванням (LED). Завдяки дивовижному рівню динамічної контрастності, вони здатні передавати найдрібніші деталі при перегляді фільмів та ігор. До того ж LED монітори відрізняються неймовірно тонким, стильним дизайном. До мультимедійних моніторів також відносяться монітори з ТВ тюнером. ТВ-монітори являють собою комбінацію монітора та телевізора з чудовою якістю зображення, вони підходять для перегляду як цифрового, так і аналогового мовлення, DVD та Blu-ray фільмів. Співвідношення сторін 16:9, роздільна здатність Full HD 1080p та різноманітність роз'ємів для підключення, роблять мультифункціональні монітори з ТВ тюнером ідеальним рішенням для домашнього центру розваг.

Офісний монітор

 Для роботи в офісі та вдома підійдуть недорогі монітори на TN-матриці. Найбільш популярними у даній категорії є 19 дюймові моделі. Зручно та практично. Монітори з діагоналлю 20 або 22 дюйми підійдуть користувачам, які часто працюють з таблицями Excel або декількома вікнами на екрані одночасно. Для офісного монітора не буде зайвою можливість нахилу екрану. Крім цього, слід звернути увагу на можливості інтерфейсів підключення.

Монітор для роботи з графікою

Для роботи із зображеннями, фотографіями та графікою у першу чергу має значення відтворення кольорів монітором — наскільки точно матриця монітора показує кольори. У даній категорії немає рівних моніторам на IPS-матриці. Це єдиний тип матриці, здатний забезпечити адекватну передачу всієї кольорової гамми та глибину кольору RGB — 24 біти, по 8 бітів на канал. Також кут огляду даних моніторів 178° по горизонталі та вертикалі. Якщо до матриці IPS не прокладена електрична напруга, молекули рідких кристалів не повертаються. Другий фільтр завжди повернений перпендикулярно першому й світло через нього не проходить. Що це означає для звичайного користувача? А те, що, відображення чорного кольору близьке до ідеалу. У будь-якому випадку, якщо ви працюєте з кольором професійно, необхідно проводити регулярне калібрування монітора. Для точного налаштування кольору використовуються калібратори. За допомогою тестових таблиць налаштовуються яскравість та контраст, а потім на екрані проганяються десятки кольорових шаблонів, за допомогою яких коригуються кольори, що показує монітор. Процедуру калібрування слід періодично повторювати. Для професійної роботи — кожен місяць.

3D-монітори

 3D-технології стрімко розвиваються в усьому світі. Сучасні монітори 3D — втілення у життя самих передових та інноваційних технологій, які задають нові стандарти якості відтворення медіаконтенту. 3D монітори зазвичай поставляються у комплекті з додатковим обладнанням та підходять як для геймерів, так і для перегляду відеоконтенту. Додаткове обладнання дозволяє досягнути максимально реалістичного тривимірного зображення, отримати максимум вражень від перегляду улюбленого фільму. Одним з «недоліків» 3D-монітора є його ціна — за новинки та інновації необхідно платити.

Переймаючись питанням — який монітор обрати? — важливо пам'ятати, що прогрес не стоїть на місці, необхідно керуватись здоровим глуздом та гаманцем. Через два-три роки з'являться нові передові моделі та монітор можна буде замінити, а у деяких випадках навіть потрібно. Наприклад, у випадку, якщо купували перший комп'ютер та перший монітор. Після знайомства з комп'ютерною технікою проявляться інтереси та переваги: ігри, фільми, робота з фотографіями та дизайном. Та вже на підставі сформованих інтересів слід робити подальший вибір. Сподіваємося наш короткий екскурс у світ моніторів вам у цьому допоможе.

Дивитеся також

Viber Mobik.UA
© 2020 Мобик   Ремонт и обслуживание техники с гарантией — сервисный центр «Мобик»   info@mobik.ua