Відеоспостереження в реальному часі

Для вирішення ряду завдань та поліпшення якості роботи служб охорони та моніторингу технологічних процесів, а також там, де потрібно відео спостереження високої чіткості, широко використовується технологія передачі відеосигналу SDI (Serial Digital Interface, SDI) — цифровий відеоінтерфейс, стандартизований). Дану технологію давно використовують телевізійні компанії, кіностудії, у відеоспостереження дана технологія прийшла відносно недавно, зважаючи на значне зниження цін на обладнання, камери та реєстратори.

Основна перевага, яким володіє SDI — передача відеосигналу без затримок при роздільній здатності аж до 1080р (стандарт телебачення високої чіткості з прогресивною розгорткою).

На наведеному знімку наочно можна побачити різницю між новими аналоговими камерами з роздільною здатністю 960H та SDI 1080P.

Порівняння зображень від CIF до 1080P

Чим відрізняються системи реального часу від «нереального»?

Більшість систем відеоспостереження не розраховані на запис та/або відтворення звичних для TV 25к/с. Причина — прагнення виробників знизити вартість обладнання, бо під час запису 12 к/с потрібно в два рази менше дискового простору та, відповідно, менш продуктивний процесор реєстратора. Виробники зазвичай вказують сумарну продуктивність к/с на всі канали. Наприклад, 50к/с 4 канали у більшості завдань відеоспостереження буде досить. Також є затримки сигналу та пропуски кадрів, які викликані перетворенням у різні формати, подібні «гальма» добре видно на IP камерах, бо чіп камери кодує у цифровий формат сигнал та передає його IP мережами. Затримки в IP викликані роботою самого протоколу, бо дані передаються пакетами з урахуванням пріоритету та пропускної здатності каналу. Тому для систем відеоспостереження «реального часу» використовують іншу технологію, якою і є SDI.

Використовуючи перехідник на HDMI (Gazer AF601) можливе підключення камери (Gazer CF104) безпосередньо до монітора. Реєстратор у даному випадку може бути підключений паралельно через розгалужувач сигналу (Gazer AF100).

SDI розгалужувач

Розглянемо використання SDI на конкретному прикладі.

Забезпечити додаткові можливості огляду для машиніста локомотива, а також ведення архіву про пересування. У даному випадку аналогові камери не забезпечували потрібної картинки, IP камери високої роздільної здатності дають суттєві затримки та вимагають наявність високопродуктивного ПК. Рішення — використання двох моніторів з прямим підключенням двох камер та паралельне підключення реєстратора, що забезпечить бажаний ефект від впровадження системи.

SDI на два монітори, один реєстратор

Наступною перевагою стає використання HDMI комутаторів, які дозволяють під'єднати до одного монітора все, що буде потрібно (камери, реєстратори, комп'ютери та інше обладнання). Нижче розглянутий приклад з використання HDMI комутатора.

HDMI комутатор

Встановлення відеоспостереження з використанням технології SDI на мостовий кран. Огляд з кабіни крана та віддаленість переміщуваних вантажів сильно ускладнюють роботу оператора крана. Встановлення відеоспостереження забезпечить оператору додатковий огляд та дасть можливість уникнути пошкодження вантажу та нещасних випадків. Встановлюється один монітор, на який виводитися зображення з усіх камер, зображення перемикається за допомогою HDMI комутатора.

Виведення зображення на один монітор через HDMI комутатор

Знайдеться ще чимало завдань, в яких необхідно зображення високої чіткості без пропуску кадрів.

Вартість обладнання SDI у порівнянні з аналоговим. Камера SDI c роздільною здатністю у 3МР та потрібною оптикою охоплює значно більшу площу огляду та може замінити кілька аналогових камер, що в підсумку несильно позначиться на вартості проекту, але забезпечить значне поліпшення системи відеоспостереження.

Задати питання

Telegram Mobik.UA Viber Mobik.UA