Стабілізатор напруги для дачі

Придбання стабілізатора напруги є найбільш актуальним питанням для дачі. У котеджних селищах та у селах поступово електричні мережі упорядковують — змінюються трансформатори, прокладаються нові лінії. Для дач, це дуже віддалена перспектива — купити стабілізатор напруги, це, мабуть, єдиний вихід для електроживлення техніки на дачній ділянці.

Стабілізатор напруги для дачі

Для чого необхідний стабілізатор напруги на дачі? Як мінімум для таких пристроїв

  1. Водяний насос.
  2. Холодильник.
  3. Кондиціонер.

Для всіх цих пристроїв необхідно стабілізоване електроживлення, мало того, знижена або підвищена напруга може вивести з ладу двигуни насоса та компресорів.

Потужність стабілізатора напруги для дачі

Як мінімум необхідно купувати стабілізатор з номінальною потужністю 5 кВт, при зниженні вхідної напруги до 140 В вихідна потужність стабілізатора знизиться до 3,5 кВт. На всю техніку цього може не вистачити, але основна «життєво» необхідна — холодильник та водяний насос працюватимуть.

Точність стабілізації

Чим точніше, тим краще, але... — для нормальної роботи цілком достатньо восьми ступеневої моделі з точністю ±15 В. Лампи розжарювання при роботі цього стабілізатора будуть мигати, бо реальний перепад напруги становитиме 30 В та це позначається на яскравості світіння лампи, при цьому, техніка буде надійно захищена, такі перепади напруги для неї не страшні. Якщо є фінансові можливості, то можна просуватися у бік поліпшення, купити дванадцяти або шістнадцяти ступпеневі моделі.

Монтаж стабілізатора на дачі

Варіанта два — змонтувати стаціонарно або тимчасово на сезон. Дачі у зимовий період часто обкрадають. Якщо немає сигналізації, то необхідно монтувати стабілізатор тимчасово та підключати через клемну коробочку. Після завершення сезону стабілізатор вимикається та вивозиться до початку наступного сезону. При виборі місця для монтажу необхідно враховувати, що стабілізатор при роботі гуде, а в деяких моделях до цього гудіння періодично додається шум вентилятора. Початковий монтаж стабілізатора та клемної коробки краще довірити професійному електрику, він повинен змонтувати стабілізатор, під'єднати та промаркувати проводку. Після маркування стабілізатор можна буде підключати та роз'єднувати самому — необхідно буде під'єднати три дроти згідно з маркуванням: «фаза вхід», «нуль», «фаза вихід».

Захист

Стабілізатор напруги крім стабілізації виконує додаткові функції захисту: відсікає живлення при виході напруги за заданий діапазон (120-250 В), вимикає навантаження при перевищенні потужності, захищає від коротких замикань у проводці. Якщо стабілізатор часто вимикається, необхідно перевірити вхідну напругу, можливо вона знижується менш ніж 120 вольтів або підвищується понад 250 вольтів. Вимкнення у цих випадках, міра вимушена, але для захисту техніки необхідна.

Гарантія

Є дуже багато страшилок про дешеві китайські стабілізатори. Насправді, краще якийсь, навіть найдешевший китайський стабілізатор, ніж його повна відсутність. Але якщо вибирати та купувати стабілізатор напруги, то краще купити хороший, з гарантією, бажано не на один рік. Наприклад, у компаній РЕТА та Укртехнологія гарантія на стабілізатори, у залежності від моделі, від 2 до 10 років!

Задати питання

Рекомендуємо статті по темі

Telegram Mobik.UA Viber Mobik.UA