Види стабілізаторів

Перш ніж вибрати та купити стабілізатор, необхідно вирішити для якої техніки ви його купуєте чи вам потрібен стабілізатор на весь будинок. Ціни на стабілізатори напруги дуже різняться та залежать від типу стабілізатора.

Види стабілізаторів напруги

Стабілізатори напруги поділяються на кілька основних видів

  1. Тиристорний (симисторний).
  2. Релейний.
  3. Привідний.
  4. Подвійного перетворення. 

Ремонт стабілізаторів напруги — це одна зі спеціалізацій сервісного центру «Мобік». Про побудову стабілізаторів, принципах роботи, їх надійності наші майстри знають не з чуток або в теорії. Практичний досвід ремонту та спостережень за результатами експлуатації дозволяють надавати компетентні консультації з підбору стабілізаторів для будинку, офісу та виробництва.

Тиристорний стабілізатор напруги складається з вольтододавального трансформатора та керуючих перемиканням обмотки тиристорів (симисторів). Блок управління відстежує зміни вхідної напруги та підключає відповідну обмотку трансформатора для того, щоб підвищити або знизити вхідну напругу до нормальних параметрів. Точність стабілізації визначається кількістю обмоток: 8, 10, 12, 16, 32.

Всередині стабілізатори виглядають так:

Релейний стабілізатор за принципом дії схожий на тиристорний, тільки в ньому роль тиристорів виконують реле. Швидкодія та надійність релейних стабілізаторів набагато нижче, ніж у тиристорних, але при цьому, вони набагато дешевше.

Релейні стабілізатори — часті гості сервісного цента. Купують їх з огляду на дешевизну багато, а виходять з ладу він досить часто. Зверніть увагу! Не завжди ремонт релейного стабілізатора може виявитися рентабельним. Досить часто дешевше буде купити новий або перейти на більш надійний тиристорний. Фахівці ЦСО «Мобік» допоможуть підібрати хороший та надійний стабілізатор напруги.

 

Релейний стабілізатор

Привідний стабілізатор напруги складається з трансформатора, по обмотках якого двигуном переміщається контактна площадка. На відміну від тиристорного та релейного стабілізаторів, у привідного плавне перемикання обмотки.

По надійності приводні стабілізатори знаходяться між релейними та тиристорними. У процесі тривалої експлуатації зазвичай виходять з ладу двигуни, редуктор та струмознімач. Іноді виходить з ладу елементи захисту стабілізатора. У цьому є певний парадокс, то що має захищати стабілізатор, є джерелом несправності.

Сервопривідний стабілізатор

Подвійного перетворення — це найефективніший стабілізатор напруги, часто має можливості підключення акумуляторів та функції блоку безперебійного живлення. Вхідна напруга перетвориться в постійну (зазвичай 96 Вольтів), а потім з постійної напруги, блоком генерації, створюється змінна напруга 220 В. Стабілізована напруга, що виходить, може бути трьох видів: синусоїда (найдорожчі стабілізатори), апроксимована синусоїда (ступенева), пилкоподібна.

Стабілізатори подвійного перетворення найскладніші в ремонті, при цьому, вони одні з найбільш надійних стабілізаторів напруги як для дому та офісу, так і для промислових об'єктів. Надходять до нас в ремонт не часто, але якщо надходять, то доводиться серйозно повозиться.

Стабілізатор подвійного перетворення

Залежно від вашого бюджету та сумарною споживаної потужності можна визначитися з вибором моделі стабілізатора. Хочемо нагадати, що Укртехнологія надає на стабілізатори гарантію 10 років!

Весь каталог стабілізаторів напруги >>>

Задати питання

Telegram Mobik.UA Viber Mobik.UA