Захист від стрибків напруги у мережі

Захист від стрибків напруги у мережі

Від стрибків напруги в електромережі у нас ніхто не застрахований
. Напруга у мережах постійно скаче та реальний рівень рідко дорівнює стандартним 220 В. Бувають стрибки напруги, коли вона миттєво підіймається до 300 В та вище. У таких випадках техніка, яка працює від мережі, може згоріти.

Захист від стрибків напруги

Коли безліч споживачів енергії одночасно включають у мережу такі прилади, як обігрівачі, мікрохвильові печі, електрочайники та пральні машини, навантаження на мережу різко зростає та електропроводка будинків часто не витримує. Через великі сили струму проводка нагрівається, руйнується, та у результаті відбувається розрив ланцюга. При великому навантаженні алюмінієві дроти розсипаються від нагрівання, а мідні перегорають. Напруга у кожній квартирі різко може зростати (теоретично — до 380 В), що може вивести з ладу побутову техніку та стати причиною пожежі.

Згорілий клемник від стабілізатора напруги.

Клемник

На жаль, від стрибків напруги побутову техніку не рятують ні встановлені у кожному електрощиті автомати, ні вбудовані захисні блоки у самих приладах.

Хто винен? Винних у перепадах напруги теоретично може бути багато. Адже від електростанції до кінцевого споживача (телевізора або комп'ютера) електроенергія проходить через безліч ділянок. Причому, у кожної ділянки є свій господар. У теорії, на кожній з цих ділянок можливий збій. Причиною може стати що завгодно: недбалість та бездіяльність співробітників енергопідприємств, ремонтні роботи на будь-якій ділянці, обладнання підстанції, що зносилося. Навіть необережні працівники сусіднього будівництва можуть випадково зачепити силові кабелі, які проходять під землею.

Убезпечити офіс та квартиру від пожежі, а побутову техніку від різких стрибків напруги можна! Найпоширеніший варіант — купити стабілізатор напруги.

Купити стабілізатор напруги

Якщо напруга у мережі коливається від 135 до 240 В, стабілізатор не припинить подачу енергії, а нормалізує напругу.

Стабілізатор напруги

Проходячи через стабілізатор напруги, струм буде надходити до техніки в оптимальному варіанті — 220 В, 50 Гц. Якщо напруга підвищитися до 250 В і більше, пристрій вимкне подачу електроенергії від мережі. Стабілізатор автоматично під'єднає живлення, після того, як напруга в електромережі нормалізується.

Стабілізатор рекомендується встановлювати на всю техніку у будинку або офісі. У такому випадку треба підсумовувати споживану потужність всього електрообладнання, а потім, виходячи з цього, купувати стабілізатор. Або вибрати два-три прилади, найбільш вимогливих до напруги електрики, та під них вибрати стабілізатор напруги.

Довірити підключення стабілізатора напруги краще електрику чи спеціалісту компанії, де ви його придбали!

Задати питання

Рекомендуємо статті по темі

Telegram Mobik.UA Viber Mobik.UA